iBTL - Sekce integrovaných podlinkových agentur při AKA

Hlavní navigace

Zprávy a novinky

EFFIE 2016 právě otevřela!

23. 6. 2016
anotace

Jubilejní ročník soutěže efektivity byl zahájen. Na www.effie.cz je možné přihlašovat práce. EFFIE 2016 přinášejí několik zajímavých změn.

celý článek

Aktivační agentury zabodovaly v letošním ročníku Český direkt & Promo

2. 6. 2016

K významným medailistům patřily Momentum, Leemon Concept/Interactive, Geometry Global a Wellen. Předsedkyně poroty Naďa Šolcová k tomu řekla: Soutěž Český direkt & Promo klade na přihlášené práce velké nároky. Aby uspěly, musí být zároveň strategicky promyšlené s dobrými výsledky i dobrou kreativou. Proto je velmi potěšující, že jsme se v porotě shodli na tolika oceněných.“  Vítězové soutěže mají právo postoupit do mezinárodního klání – soutěže IMC European Awards for Integrated Marketing Communications, kterou pořádají Evropská asociace komunikačních agentur (EACA) a Evropská rada pro integrovanou marketingovou komunikaci (IMCC). Soutěž je otevřena všem, kdo získali ocenění v národních soutěžích v některé z členských zemí IMCC. V České republice je touto národní soutěží Český direkt & Promo.

 

celý článek

Český direkt & Promo 2016: Shortlisty vyhlášeny

19. 5. 2016

Do letošního 14. ročníku soutěže bylo přihlášeno 61 prací, tedy přibližně o 15 % více než v loňském roce. Nejobsazovanější se stala kategorie „Event, field a sportovní marketing“ s celkem 13 přihlášenými pracemi. První kolo hodnocení poroty poslalo na shortlist přes 40 prací ve 13 kategoriích.  Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 1. června v klubu Jazz Dock v Praze na Smíchově. Vítězové mají právo postoupit do mezinárodního klání – soutěže IMC European Awards for Integrated Marketing Communications, kterou pořádají Evropská asociace komunikačních agentur (EACA) a Evropská rada pro integrovanou marketingovou komunikaci (IMCC). Kompletní shortlisty najdete na webu: http://www.ceskydirekt.cz/…sledky-2016/

celý článek

Reklamní agentury pořádají večer otevřených dveří

8. 5. 2016
anotace

Přední agentury na trhu sdružené v Asociaci reklamních agentur se rozhodly pozvat veřejnost na „kafe“. Chtějí zejména studentům a zájemcům o práci v reklamě ukázat, jak to u nich funguje, představit zákulisí některých svých kampaní a přiblížit jim nové trendy v reklamě a komunikaci. Akce se uskuteční ve čtvrtek 26. 5. 2016 od 17 do 21h, paralelně v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Na webu http://www.aka.cz/nakafe/ je k dispozici mapa, na které stačí vybrat si příslušnou agenturu a rovnou se prokliknout na rezervační formulář. Pak už jen stačí zaškrtnout vybranou hodinu návštěvy a je hotovo. Jelikož se program v jednotlivých agenturách bude opakovat, mohou zájemci stihnout návštěvu až čtyř míst za jedno odpoledne.

celý článek

Aktivace na PIAF

18. 4. 2016
anotace

Sedmý ročník mezinárodního festivalu PIAF se letos věnuje i aktivaci. Hned 26.4. se představí globální agentura Activate z Londýna, která se využívá content marketing v aktivaci sponzorských projektů. Geometry Global vede ve stejný den workshop o současných možnostech aktivačních kampaní. Konference PIAF představí na 30 řečníků z 10 zemí. První den se zaměřuje na sportovní marketing a komunikaci. Druhý den na inovace a trendy. Věnovat se bude mimo jiné budoucnosti a limitům sociálních  sítí, nové situaci luxusních značek po ekonomické krizi nebo restartu značky v těžkém období pro bankovní branži. Těšit se můžete i na bezplatné promítání Shots in the Dark nebo party v legendárním Avion klubu. Festival se v pražském Veletržním paláci koná už 26. a 27.4.! Více o programu na www.piafawards.com

celý článek

Ředitelem soutěže Český Direkt & Promo se stal Ondřej Gottwald z agentury Garp Integrated

25. 2. 2016
anotace

Přihlášky do letošního ročníku soutěže ČD&P můžete posílat do 1. dubna 2016. Pozorně si ale prostudujte kategorie – rok 2016 totiž přináší řadu novinek. Poprvé dohromady splyne v jedné kategorii Přímá B2B a B2C komunikace. Nově je zavedena kategorie Destinační marketing, která je určena pro kampaně na podporu cestovního ruchu a regionů obecně. Poprvé bude také možné přihlásit práce do pěti digitálních kategorií. Detailní popis těchto kategorií najdete na webu soutěže.

celý článek

AGENTURY SEKCE AKTIVAČNÍCH AGENTUR AKA ZABODOVALY V MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI IMC AWARDS

23. 11. 2015
anotace

Dvě agentury, které jsou součástí sekce Aktivačních agentur AKA, uspěly v mezinárodní soutěži IMC European Awards. Stříbro putovalo do agentury Wellen za kampaň pro klienta Vodafone „Karta pro školáka“ a bronz získala Agentura Momentum Czech Republic za kampaň „Jak loutky rozhýbaly spoření v České republice“ pro klienta ING banka. 

celý článek

Velký úspěch agentury Momentum v letošní Effie

9. 11. 2015
anotace

Aktivační agentura Momentum byla nejoceňovanější agenturou na letošním ročníku Effie, kdy získala celkem 3 bronzové medaile. Oceněnými projekty byly: „Ferrero – Staň se tváří Kinder čokolády“, „ING Bank – Jde to i lidsky“ a „ŠkoFIN – To dá rozum, že auto jedině od ŠkoFINu“.

celý článek

Celkem 11 ocenění získaly agentury sekce Aktivačních agentur AKA v soutěži ČESKÝ DIREKT & PROMO

11. 6. 2015
anotace


Agentury sekce Aktivačních agentur AKA bodovaly v letošním ročníku soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO a získaly celkem 11 ocenění. Nejvíce jich získala agentura Geometry Global, a to 6 včetně jedné zlaté. Agentura Momentum si odnesla tři ceny a jednou medailí byly oceněny kampaně agentur Garp Integrated a Wellen.

celý článek

“Sales & Marketing Session” v Hradci Králové

4. 3. 2015
anotace

První setkání ze série “Sales & Marketing Session” máme úspěšně za sebou. V Hradci Králové se ho účastnili zástupci jedenácti renomovaných firem působících ve Východočeském kraji. Prezentující odborníci sekce Aktivačních agentur AKA je seznámili s možnostmi, jak nově a efektivně realizovat marketingové aktivity, a ohlasy na prezentace byly velmi pozitivní. Již nyní se těšíme na další setkání, které proběhne tentokrát v Západočeském kraji.

celý článek

Sales & Marketing Session v Hradci Králové

6. 2. 2015
anotace

Dovolujeme si Vás pozvat na “Sales & Marketing Session” v Hradci Králové.
Ředitelé úspěšných českých komunikačních agentur a zároveň renomovaní odborníci Vás seznámí s možnostmi, jak nově a efektivně realizovat marketingové aktivity.
 
Více na: http://www.trendymarketing.cz/

Těšíme se na Vaši účast.

celý článek

Agentura Sport Bohemia je novým členem sekce Aktivační Agentury AKA

19. 1. 2015
anotace

Agentura Sport Bohemia posílila řady sekce Aktivační agentury AKA. „Vážíme si vstupu do této společnosti profesionálů a těšíme se, že se sami budeme moci aktivně zapojit do dění a přispět tak k úspěchu akcí organizovaných sekcí,“ řekl Project Manager společnosti Oldřich Gabriel.

celý článek

Rekordní počet českých kampaní získal ocenění v IMC European Awards 2014

19. 11. 2014
anotace

I přes velmi silnou mezinárodní konkurenci uspěl v soutěži IMC European Awards historicky rekordní počet českých kampaní. Celkem 6 agentur získalo 7 cen, z toho 4 stříbrné a 3 bronzové. Porota vybírala ze 75 kampaní v rámci celé Evropy, oceněno bylo 44 kampaní.

celý článek

Momentum a Geometry Global si odnesly z IMC European Awards tři ze sedmi českých cen

12. 11. 2014
anotace

Dvě členské agentury sekce Aktivačních agentur AKA zaznamenaly ohromný úspěch. I přes velmi silnou mezinárodní konkurenci uspěly v soutěži IMC European Awards a získaly 3 z celkem 7 ocenění, které putovaly do České republiky. 

celý článek

Agentura Momentum zabodovala v letošní EFFIE

7. 11. 2014
anotace

Ve středu 5. listopadu byly v pražském kině Lucerna oceněny nejefektivnější reklamní kampaně uplynulého roku. Mezi nejvíce oceněnými je agentura Momentum, která získala po jedné zlaté, stříbrné a bronzové Effie. Zlato vyhrála v kategorii Finanční služby za kampaň „Nemáte chuť na nové auto?“ pro ŠkoFIN, stříbro si agentura odnesla za kampaň „Kinder Den“ pro Ferrero a bronz za kampaň „Jak loutky rozhýbaly spoření v České republice“ pro ING Bank. 

celý článek

Nemediální reklamní trh je větší než mediální

6. 10. 2014
anotace

Vyplývá z unikátního výzkumu marketingových aktivit, který se poprvé v historii pokusil odhadnout velikost jednotlivých segmentů reklamního trhu 


Sekce Aktivační agentury AKA iniciovala zcela unikátní výzkum. Ten analyzuje velikost reklamního trhu, objemy jednotlivých nemediálních kanálů a rozdělení marketingových výdajů v České republice. Podle výzkumu se na mediálním trhu projevila během sledovaných tří let stagnace, naopak nemediální komunikační trh výrazně rostl. Investice do médií činila 44 % oproti 56 % investovaných do jiné formy reklamy. 

celý článek

Agentury Momentum a Geometry Global zabodovaly v soutěži ČESKÝ DIREKT & PROMO 2014

12. 6. 2014
anotace

Agentury sekce Aktivačních agentur AKA zaznamenaly obrovský úspěch v letošním ročníku soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO 2014. Agentura Momentum proměnila 5 nominací ve tři medaile, a to jednu zlatou a dvě bronzové. V soutěži uspěla také další členská agentura, Geometry Global, která si odnesla zlato, stříbro a bronz. 

celý článek

Momentum a Geometry Global mezi nejčastěji shortlistovanými agenturami soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO

23. 5. 2014
anotace

Právě byl zveřejněn shortlist dvanáctého ročníku reklamní soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO. Mezi nejčastěji shortlistované agentury sekce Aktivačních agentur AKA patří Momentum Czech Republic či Geometry Global se třemi a více nominacemi. Jedno želízko v ohni mají agentury Garp Integrated a Leemon Concept.

Kompletní shortlist zde:
http://www.ceskydirekt.cz/…sledky-2014/

 

 

celý článek

Proběhl sedmý ročník Konference Aktivačních agentur AKA

25. 4. 2014
anotace
Sedmý ročník Konference Aktivačních agentur AKA je úspěšně za námi. Zahraniční a čeští odborníci na aktivační marketing přilákali mnoho účastníků. Mezi přednášejícími byli Renate Vogt, prezidentka soutěže IMC Awards Europe, Alexandr Kliment…, tiskový mluvčí ČOV, Alexandr Stojčev, Group Account Director, Momentum Czech Republic, Edward Melvin, Digital Strategy Director, Publicis Dublin a Mario Coletti, Channel Planning Director, Geometry Global.

celý článek

Marek Řídký se stal členem prezidia AKA

25. 4. 2014
anotace

Valná hromada Asociace komunikačních agentur (AKA) zvolila prezidium pro příští dva roky. Jedním z nových členů prezidia je Marek Řídký, Managing Director agentury Underline.

celý článek

Odborníci na aktivační marketing vystoupí na Konferenci Aktivačních agentur AKA

4. 4. 2014
anotace

Zahraniční a čeští odborníci na aktivační marketing vystoupí na Konferenci Aktivačních agentur AKA, která se koná 24. dubna od 13 hodin v Centru současného umění DOX. Hlavní přednášející bude prezidentka soutěže IMC Awards Europe Renate Vogt. 

celý článek

Sekce Aktivační agentury AKA zahájila výzkum monitorující tendence vývoje jednotlivých komunikačních kanálů

28. 3. 2014
anotace

Komunikační průmysl prochází v posledních pěti letech turbulentními změnami, mění se spotřebitelské chování i proces rozhodování, mění se výše i struktury komunikačních rozpočtů jednotlivých zadavatelů. Všechny tyto faktory nás v reklamním průmyslu vedou ke změně myšlení a náhledu na formu samotné komunikace. Co fungovalo před lety, nyní nemusí. Co funguje nyní, příští rok nemusí. Proto se sekce Aktivační agentury AKA rozhodla realizovat výzkum efektivity jednotlivých komunikačních kanálů. 

celý článek

Aktivační agentury AKA s novým logem a jasnou strategií pro rok 2014

4. 2. 2014
anotace

Sekce iBTL AKA se přejmenovala na Aktivační agentury AKA, což daleko lépe vystihuje spektrum a formu služeb, které agentury sdružené v sekci nabízejí. Do budoucna ještě více zaměří na studování a výzkum efektivity jednotlivých komunikačních kanálů. Prvním krokem bude realizace výzkumu komunikačních kanálů a tendencí spojených se změnami spotřebitelského chování v České republice.

celý článek

Momentum sází na propojení fyzického a digitálního světa a po udílení Effie patří mezi 3 nejefektivnější agentury

9. 12. 2013
anotace

Reklamní agentura Momentum Czech Republic se po letošním udílení cen Effie zařadila mezi tři nejefektivnější agentury. Odnesla si dvě ocenění – zlatou Effie v kategorii Ostatní služby za kampaň pro UPC a stříbrnou Effie za Finanční služby pro ŠkoFIN. Svůj úspěch přičítá Momentum PHYGITAL pojetí – propojení fyzického a digitálního světa.

celý článek

Agentury sekce iBTL AKA zabodovaly v mezinárodní soutěži IMC AWARDS

29. 11. 2013
anotace

Dvě agentury, které jsou součástí aktivačních agentur sekce iBTL AKA, uspěly v mezinárodní soutěži IMC European Awards a získaly celkem tři ocenění. Stříbro a bronz putovaly do OgilvyAction, nyní Geometry Global, a další bronz do agentury Momentum

 

celý článek

David Čermák je novým předsedou aktivačních agentur sekce iBTL AKA

18. 10. 2013
anotace

 

David Čermák byl jmenován novým předsedou aktivačních agentur sekce iBTL AKA. Žezlo mu tak předává po tříletém předsednictví Marek Tesař. Místopředsedou sekce zůstává Ondřej Gottwald a nově jmenovaným je Marek Řídký.

celý článek

OgilvyAction se mění na Geometry Global

24. 9. 2013
anotace

OgilvyAction se mění na Geometry Global a stává se součástí největší celosvětové sítě aktivačního businessu. Změna názvu je vyvrcholením letošní fúze dvou aktivačních sítí uskupení WPP, OgilvyAction a G2, a týká se agentur OgilvyAction v celém regionu EMEA (Evropa, střední Východ, Afrika). Českou Geometry Global povede jako Managing Director Marek Tesař.

https://geometry.com/

celý článek

Speciální příloha časopisu DIREKT

16. 9. 2013
anotace

Právě vyšlo aktuální číslo časopisu DIREKT se speciální přílohou zaměřenou na integrovanou komunikaci. V příloze naleznete kromě novinek ze sekce iBTL také anketu mezi členskými agenturami na téma „Co rozhoduje v úspěšnosti integrovaných kampaní“ a mnoho zajímavých případových studií.

celý článek

Agentura Leemon Concept je novým členem sekce iBTL

3. 9. 2013

Agentura Leemon Concept posílila řady sekce iBTL a stala se tak první moravskou členskou agenturou. „Vstupem do sekce chceme podtrhnout skutečnost, že naše agentura poskytuje skutečně kvalitní servis v integrované komunikaci. Spolupráce v rámci sekce s agenturami v Čechách pro nás bude jistě inspirativní a přispěje k navázání vztahů s dalšími odborníky z branže,“ řekl výkonný ředitel agentury Leemon Concept Martin Tošenovský.

http://www.leemon.cz/

celý článek

Agentura Underline má nové webovské stránky

16. 8. 2013
anotace

Agentura Underline zatraktivnila své webovské stránky

http://www.underline.cz

celý článek

OgilvyAction pomáhá rozhýbat Česko

12. 7. 2013
anotace

Agentura Ogilvy Action připravila novou kampaň pro Český olympijský výbor (ČOV), která má za cíl ocenit práci a přínos tisíců lidí „Bezejmenných hrdinů“, kteří každodenně a bez nároku na odměnu pracují ve prospěch sportování v Česku. Kampaň je součástí projektu Česko sportuje, který si klade za cíl rozhýbat Česko. Natáčení televizního spotu neprobíhalo s herci, ale s trenérem a jeho svěřenci, také hlas ve spotu není od profesionálního speakera, jedná se o hlas předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. Kromě TV spotu, vznikla série tiskových reklam a rozhlasový spot.

Link na TV spot: http://www.youtube.com/watch…

celý článek

Proběhl další úspěšný ročník konference The Best of iBTL

2. 7. 2013
anotace

Již šestý ročník konference The Best of iBTL je úspěšně za námi. Konference přilákala svým nabitým programem téměř osmdesát účastníků z řad odborné veřejnosti, jimž představila nejzajímavější a nejúspěšnější projekty a kampaně z BTL oblasti. Ke klíčovým zahraničním řečníkům patřila Renate Vogt z agentury Wijsman BV a Frieda Ulsamer de Waardová, autorka kampaně podprsenek Hema oceněné Stříbrným lvem na festivalu Cannes Lions. Prezentace řečníků naleznete zde: http://www.slideshare.net/…t_my_uploads

celý článek

ČESKÝ DIRECT A PROMO zná své vítěze

14. 6. 2013
anotace

Letošního ročníku soutěže Český direkt & promo se zúčastnilo 21 agentur s 60 soutěžními pracemi v 8 kategoriích. Porota udělila 7 zlatých, 8 stříbrných a 11 bronzových medailí. Agenturou letošního ročníku  se stala Ogilvy&Mather Group Praha. Hlavní cena Grand Prix a ani ocenění v kategorii Klient roku nebyly uděleny.  Kompletní výsledky naleznete zde: http://www.ceskydirekt.cz/…sledky-2013/

celý článek

6. ročník konference The Best of iBTL 27.6.2013

6. 6. 2013
anotace

I letos pořádáme konferenci, kde vám chceme představit to nejlepší, co se v naší branži odehrává. Hlavním cílem je seznámit se s novými trendy, inspirovat. Můžete se těšit na velmi zajímavé řečníky mj. Renate Vogt, Petr Pištělák, Frieda Ulsamer de Waard, která představí oceněnou práci z mezinárodní soutěže IMC AWARDS. 

celý článek

Známe short list ČESKÝ DIRECT A PROMO

27. 5. 2013
anotace

Porota prozradila finalní shortlist 11. ročníku soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO 2013 a nyní v hodnocení pokračuje dále. 

celý článek

Česi opět v porotě prestižní evropské soutěže IMC AWARDS

22. 5. 2013
anotace

Vybírat ty nejlepší evropské práce v rámci soutěže IMC AWARDS 2013 budou opět i zástupci sekce iBTL AKA a marketingových titulů.  

celý článek

Nový člen naší sekce: Promotion Factory

9. 5. 2013
anotace

Na květnovém presidiu AKA byl přijat nový člen – Promotion Factory. Tato agentura posílila řady sekce iBTL. Nyní má 10 členů. 

celý článek

Český Direkt & Promo 2013 zahájen

5. 3. 2013
anotace

1. března, odstartoval další ročník soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO. Proces přihlašování bude probíhat do 25. března. 

celý článek

Český Direkt & Promo

25. 5. 2012

Vyhlášení nejprestižnější oborové soutěže v Čechách je za dveřmi. Slavnostní předávání cen proběhne 28.5. v klubu Jazz Dock v Praze na Vltavě.

celý článek

Zástupci sekce v porotě IMC Awards

14. 5. 2012

Stejně jako loni jsou do poroty IMC Awards nominováni zástupci naší sekce: Ondřej Gottwald, Petr Šimek, Jaroslav Novák, Marek Tesař.

celý článek

V. ročník „The Best of iBTL“

17. 1. 2012

I letos se sejdou všichni příznivci integrované podlinky na již tradiční konferenci, kterou pořádá naše sekce iBTL při AKA a to ve spolupráci s vydavatelstvím ECONOMIA.

celý článek

Sekce iBTL se rozrůstá – novým členem McCoy & Partner

20. 9. 2011

Na zasedání presidia AKA byla přijata společnost McCoy & Partner.

celý článek

V porotě soutěže IMC Award zasedne šest Čechů

1. 7. 2011

I letošní porotcovský panel prestižní evropské soutěže IMC Awards pořádaný EACA nebude ochuzen o pohled z Čech.

celý článek

200 stovky účastníků vidělo to nejlepší z iBTL

12. 5. 2011

15.4.2011 V hotelu Barcelo se již tradičně sešli odborníci a fanoušci integrované komunikace.

celý článek

3 ceny pro členy sekce iBTL

20. 4. 2011

Členové sekce iBTL získaly 3 ceny, včetně jedné zlaté, ve významné celoevropské soutěži podlinkových kampaní IMC European Awards 2010.

celý článek

Čtvrtý ročník konference "The Best of iBTL"

14. 4. 2011

14.4.2011 proběhne již čtvrtý ročník konference pořádané sekcí iBTL při AKA „The Best of iBTL“.

celý článek

 • WELLEN – In-store řešení pro 1. data prodejnu v ČR

  wellen-vodafone Vodafone otevřel v OC Nová Karolína v Ostravě první flagship data store.
  Více informací

 • OgilvyAction – NESCAFÉ Beetle

  ogilvy-nescafe Výhrou se stal Volkswagen New Beetle 2. generace
  Více informací

 • Momentum – Dobré ráno – tvoje nová posedlost!

  momentum-dobre-rano DRAFT – Cadillac Sponzoring.
  Více informací

 • Mather Activation – ČEZ POINT

  mather-cez ČEZ POINT – zóna pro návštěvníky Českého domu v Londýně.
  Více informací

 • Brothers – Zapni bluetooth a vyhraj!

  brothers-o2Představení nové karty O2 mladé cílové skupině formou netradiční promotion.
  Více informací

 • McCoy & Partner – Roští musí pryč pro Energizer Czech

  mccoy-rosti Posílit pozici Wilkinson Sword v segmentu ženských holících systémů skrze podporu trialu holicích strojků.
  Více informací

Webové stránky vytvořil WebMotion
Redakční systém WebContent CMS | SEO a internetový marketing